Google Maps pokaże interesujące miejsca za pomocą Street View

Google Maps w wersji dla Androida, zyskało nową opcję ułatwiającą zwiedzanie. Dzięki nowej aktualizacji, prezentuje nam wybrane miejsca za pomocą Street View.

Street View to jedna z najbardziej powszechnych metod zwiedzania różnych miejsc. Dzięki dokumentacji fotograficznej przygotowanej przez pracowników Google, możemy odwiedzać różne lokalizacje siedząc w wygodnym fotelu. Uzyskamy wówczas wrażenie jakbyśmy osobiście byli na miejscu.

Google postanowiło wykorzystać Street View w Google Maps, aby zapewnić użytkownikom więcej szczegółów dotyczących interesującego ich miejsca. W desktopowej wersji tego narzędzia, takie połączenie jest dostępne od jakiegoś czasu. Ale teraz wprowadzono je także do Androida.

Wprowadzona zmiana umożliwia nam dokładne przyjrzenie się miejscu, które nas interesuje. Wystarczy otworzyć listę miejsc lub zwyczajnie postawić w danym miejscu pinezkę. Wówczas możemy dane miejsce obejrzeć w widoku Street View.

Możemy też włączyć na mapie dodatkową warstwę, a ta niebieskim kolorem podświetli miejsca, które są w tym widoku dostępne. Aby to zrobić, musimy kliknąć na ikonę w prawym górnym rogu i z zakładki “Odkrywaj” wybrać ikonę Street View. Gdy klikniemy na mapie na piktogram jakiegoś budynku, wówczas pojawi się miniaturka zdjęcia. Kliknięcie na nią przełączy się widok i możemy dokładniej obejrzeć budowlę.

Funkcja jest już dostępna w naszym kraju i może być przydatna gdy zwiedzamy nowe miejsca. Albo po prostu chcemy dokładniej obejrzeć budynek, do którego zmierzamy.

Google Maps

Źródło

You may also like...