Tablety Samsunga z rodziny Galaxy Tab dostały Androida Pie

Samsung udostępnił Androida Pie kolejnym produktom. Tym razem nie są to smartfony, lecz dwa tablety Galaxy Tab A 2017 oraz Galaxy Tab 3, które trafiły na rynek w 2017 roku.

Choć w tym tygodniu odbędzie się prezentacja systemu Android 10, to Samsung wciąż aktualizuje swe urządzenia do poprzedniej wersji systemu. Firma właśnie udostępniła Androida 9.0 Pie dwóm modelom tabletów.

Aktualizację otrzymały Galaxy Tab A 2017 oraz Galaxy Tab 3. Oba modele trafiły do sklepów w 2017 roku i fabrycznie oferowały system Nougata. Jest to więc dla nich druga i zapewne ostatnia duża aktualizacja. Ich właściciele raczej nie powinni liczyć na to, że w przyszłości dostaną też Androida 10, gdyż jest to mało prawdopodobne.

Dystrybucję aktualizacji dla Galaxy Tab 3 rozpoczęto od Malezji, Filipin oraz Wietnamu. Natomiast oprogramowanie dla Galaxy Tab A pojawiło się na razie tylko w Malezji.

Oczywiście Samsung nie poprzestał tylko na nowej wersji systemu, gdyż w pakiecie dla Tab S3 znalazła się również sierpniowa poprawka bezpieczeństwa. Zestaw przynosi siedem łatek do krytycznych luk w systemie Android oraz 17 poprawek dla firmowego oprogramowania Samsunga. Z kolei Tab A 2017 dostał tylko nowy system, bez nowego pakietu łatek. Ten model tabletu nadal pracuje więc na czerwcowej poprawce bezpieczeństwa.

Galaxy Tab 3

Źródło

You may also like...