Qualcomm wzmacnia swój flagowy procesor do smartfonów

Amerykański Qualcomm zaprezentował właśnie nowy procesor Snapdragon 855 Plus. To ulepszona wersja najmocniejszego chipu, oferująca jeszcze wyższą wydajność.

Na kolejny procesor z rodziny Snapdragon jeszcze trochę poczekamy, a tymczasem potrzeby smartfonów w zakresie wydajności stale rosną. Qualcomm stworzył więc nieco podrasowaną wersję swego obecnego chipu, która już wkrótce zapewni płynniejsze działanie nowych telefonów.

Układ nazywa się Snapdragon 855 Plus i podobnie jak obecna wersja, posiada osiem rdzeni Kryo, których taktowanie jest nieco wyższe. W zwykłym 855 pracują one z częstotliwością 2,84 GHz, natomiast nowy model ma taktowanie na poziomie 2,96 GHz. Producent zajął się również układem graficznym Adreno 640, który ma o 15 procent wyższą wydajność. Te zmiany sprawiają, że nowy układ szczególnie nadaje się do gamingowych smartfonów, więc pewnie to w tych urządzeniach ujrzymy go najpierw.

To rzecz jasna nie wszystkie zmiany. W procesorze zastosowano także czwartą generację silnika AI Engine, który poprawi działanie funkcji związanej ze sztuczną inteligencją oraz rzeczywistością wirtualną. Jeśli natomiast chodzi o łączność, to w tej kwestii nic się nie zmieni. Procesor nadal będzie korzystał z modemów X24 LTE 4G oraz X50 5G.

Qualcomm zapewnia, że pierwsze urządzenia do których trafi Snapdragon 855 Plus pojawią się w sprzedaży już w drugiej połowie bieżącego roku.

Snapdragon 855 Plus

Źródło: Qualcomm.com

You may also like...