Sony Xperia XZ Premium w Europie od 1 czerwca

Sony Xperia XZ Premium zadebiutuje na europejskim rynku już za miesiąc. Roland Quandt twierdzi bowiem, że premiera nowego flagowca japońskiego koncernu odbędzie się dokładnie 1 czerwca.

Kilka miesięcy temu Sony zapowiedziało premierę kolejnego modelu swego flagowca, który nazywa się Xperia XZ Premium. Pojawiły się wówczas informacje, że jego premiera na rynkach europejskich odbędzie się w czerwcu. Teraz poznaliśmy dokładną datę debitu.

Dostarczył nam ją Roland Quandt, znane źródło przecieków na temat urządzeń mobilnych, według którego premiera nowego smartfona Sony odbędzie się 1 czerwca. W tym dniu model ten trafi na niemiecki rynek.

Na razie nie wiadomo jednak ile dokładnie trzeba będzie tam za niego zapłacić, gdyż oficjalna cena nie została jeszcze ujawniona. Tanio jednak nie będzie, gdyż na brytyjskim rynku, jest oferowany w przedsprzedaży za kwotę 649 funtów. W przeliczeniu jest to około 3200 zł. W tym kraju telefon ma w ofercie trzech sprzedawców, jednak żaden z nich nie rozpocznie jego dystrybucji na początku czerwca.

Xperia ZX Premium, posiada 5,5″ ekran dotykowy o imponującej rozdzielczości 2150 x 3840 pikseli. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 2,45 GHz, wspierany przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej, rozszerzalnej kartą microSD. Smartfon dysponuje również 19 Mpix aparatem tylnym oraz 13 Mpix przednim, zaś bateria ma pojemność 3230 mAh.

Sony Xperia XZ Premium

Źródło: Twitter.com

You may also like...