Gamingowy ASUS ROG Phone 2 nie zrobi nam dobrych zdjęć

Eksperci z DxOMark sprawdzili aparaty najnowszego smartfona ASUS ROG Phone 2. W tej kwestii inżynierowie tajwańskiej firmy muszą się jednak wiele nauczyć.

Gamingowe smartfony, których w ostatnich latach pojawia się coraz więcej, wydają się ciekawą alternatywą dla standardowych modeli. Mają wydajne procesory i spore ekrany, a ich ceny bywają często bardzo atrakcyjne. W niektórych kwestiach są jednak gorsze od zwykłych smartfonów, a jedną z nich są aparaty.

Aparaty ASUS ROG Phone 2 nie zachwycają jakością zdjęć

Eksperci z DxOMark przetestowali właśnie model ASUS ROG Phone 2, który do sprzedaży trafił latem zeszłego roku. Na papierze nowy smartfon prezentuje się świetnie. Posiada bowiem 6,59″ ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz, który ma HDR10, zaś pokrycie barw DCI-P3 wynosi aż 108 procent. Wyświetlacz rejestruje także dotyk z prędkością 240 Hz i posiada Snapdragona 855+ z 8/12 GB RAM oraz 128/1TB pamięci użytkowej.

Wyposażono go również w podwójny tylny aparat z 48 MP sensorem Sony IMX586 oraz 13 MP soczewką szerokokątną, nagrywający wideo w 4K. Przednia kamera ma natomiast 24 MP, obsługuje HDR i wykonuje nagrania w Full HD.

ASUS ROG Phone 2

Aparaty nie są jednak tak dobre, jak można by tego oczekiwać, co potwierdza najnowszy test. Na papierze parametry wprawdzie wydają się niezłe, ale rzeczywistość pokazuje, że ich możliwości są gorsze niż w przypadku sprzętu rywali. Na plus można zaliczyć ekspozycję w pomieszczeniach oraz na zewnątrz, lecz w przypadku słabszego światła fotografie są niedoświetlone. Odwzorowanie kolorów można uznać za niezłe, lecz zakres dynamiki jest już w dzisiejszych czasach zdecydowanie za wąski. Efekt bokeh jest najwyżej średni, a dodatkowo pojawiają się niewielkie błędy głębi. Przybliżanie obrazu także pozostawia wiele do życzenia, gdyż smartfon nie posiada soczewki z optycznym zoomem.

ASUS ROG Phone 2

W przypadku nagrywania wideo, mocnymi punktami sprzętu jest z pewnością dobry autofokus, stabilizacja oraz odwzorowanie tekstur. Niestety na filmach pojawiają się szumy, które w przypadku jakości 4K są jeszcze bardziej widoczne.

Smartfon otrzymał więc średnią ocenę 95 punktów, dostając 97 punktów za zdjęcia oraz 92 za wideo. W tej kategorii cenowej nie jest to dobry wynik i rywale potrafią oferować znacznie lepsze możliwości. Jeśli interesuje Was pełna treść recenzji tego smartfona, to znajdziecie ją tutaj.

Źródło

You may also like...