Gboard na iOS zwiększa możliwości tłumaczenia tekstu

Klawiatura Gboard w wersji na iOS, otrzymała właśnie najnowszą aktualizację. Dodaje ona do aplikacji funkcję tłumaczenia tekstu wspierającą wszystkie języki obsługiwane przez Google Translate.

Użytkownicy iOS mogą teraz wykorzystywać popularną klawiaturę Gboard do tłumaczenia tekstu z obcych języków. Google udostępniło bowiem aktualizację, która wprowadza do niej zupełnie nowe możliwości w tej materii. Aplikacja potrafi od teraz tłumaczyć tekst na wszystkie języki, które obsługuje Google Translate.

Jest to dość istotna funkcja, która niewątpliwie bardzo ułatwi życie użytkowników aplikacji. Gdy zajdzie bowiem konieczność przetłumaczenia tekstu, nie będą już musieli uruchamiać oddzielnie aplikacji Google Translate, lecz przetłumaczą go bezpośrednio z poziomu klawiatury. To duża oszczędność czasu i znaczne przyspieszenie rozmów prowadzonych z obcokrajowcami.

Korzystanie z nowej funkcji jest bardzo proste. Aby przetłumaczyć wpisany tekst na inny język, wystarczy tylko użyć przycisku oznaczonego ikoną G. Aktywuje to kolejny ekran, gdzie mamy funkcję Translate, gdzie w odpowiednim polu wpisujemy zdanie do tłumaczenia. Opcja automatycznie rozpozna używany język, a następnie przetłumaczy tekst na inny, który wybraliśmy z menu.

Najnowsza wersja klawiatury Gboard, wzbogacona już o nową funkcję tłumaczenia, dostępna jest do pobrania w App Store.

Gboard

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...