Gear S4 zastąpi Tizena systemem Wear OS?

Kolejne przecieki sugerują, że najnowszy smartwatch Samsunga jakim jest Gear S4, może pracować na systemie Wear OS. Oznaczałoby, to że producent może zrezygnować z Tizena.

Do tej pory Samsung stosował w swych urządzeniach noszonych własny system Tizen, który wydał się być najlepszym rozwiązaniem. Pojawia się jednak coraz więcej doniesień wskazujących na to, iż koreański producent może przestawić się na platformę Wear OS. A jednym z pierwszych urządzeń, które ją wykorzysta może być Gear S4, który będzie oferowany pod nazwą Galaxy Watch.

Informacje jak zwykle nie są oficjalne, lecz pochodzą z dość wiarygodnego źródła jakim jest Ice Universe. Znane źródło przecieków twierdzi, że koreański koncern planuje nowy smartwach z platformą Google, 470 mAh baterią oraz ciśnieniomierzem. Źródło wspomina także o zastosowaniu w nim PLP (Panel Level Package). Jest to technologia umożliwiająca produkcję cieńszych mikroprocesorów oraz redukcję kosztów ich wytwarzania. W informacji przewija się też kwestia nowych interakcji z interfejsem użytkownika.

Oczywiście nie ma pewności, że smartwachem z Wear OS będzie faktycznie nadchodzący Gear S4. Dla Samsunga byłoby jednak bardzo korzystne, gdyż jakby na to nie patrzeć, nowy system Google ma zdecydowanie lepsze wsparcie i będzie oferować więcej aplikacji. A z punktu widzenia klienta jest to dużą zaletą.

O tym na ile prawdziwe są te doniesienia, przekonamy się już 9 sierpnia, kiedy to Gear S4 zostanie zaprezentowany, wspólnie z Galaxy Note 9.

Gear S4

Źródło: Twitter.com

You may also like...