Oppo A5 – specyfikacja techniczna nowego budżetowca

Chińska TEENA ujawniła nam pełną specyfikację techniczną najnowszego smartfona Oppo A5. Produkt trafi do sprzedaży już 13 lipca w bardzo atrakcyjnej cenie.

Chińczycy z firmy Oppo, zaoferują nam wkrótce nowy smartfon ze średniej półki, wyposażony w dużych rozmiarów wyświetlacz. Na 13 lipca zaplanowano bowiem premierę modelu Oppo A5, który może spodobać się klientom poszukującym niedrogiego smartfona do pracy i zabawy.

Nowy produkt o wymiarach 156.2 x 75.6x 8.2 mm i masie 168 gram, posada 6,2″ wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1520 x 720 pikseli oraz proporcjach 19:9. Ekran ma oczywiście notcha, co zapewne nie każdemu przypadnie do gustu, gdyż wiele osób nie lubi tego elementu wyposażenia. Pod maską skrywa się natomiast ośmiordzeniowy Snapdragon 450 taktowany częstotliwością 1,8 GHz. Pamięci operacyjnej będzie 3 lub 4 GB RAM, natomiast użytkowej planowane jest 64 GB z możliwością jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Zdjęcia będziemy mogli wykonywać podwójnym aparatem głównym z 13 MP soczewką i przysłoną f/2.2 oraz wspierającą soczewką 2 MP z przesłoną f/2.4 do rejestrowania głębi obrazu. Będzie też można wykorzystywać ten aparat do zdjęć portretowych. Kamera do selfie ma natomiast 8 MP soczewkę

Oppo A5 będzie zasilany dość sporych rozmiarów akumulatorem 4230 mAh, który powinien wystarczyć na dość długi czas pracy. Ale przy tak sporym ekranie to konieczność. Jak wspomniałem, sprzęt pojawi się w sprzedaży 13 lipca, zaś podstawowy wariant będzie kosztował w przeliczeniu 225 dolarów.

Oppo A5

Źródło: Oppo.com

You may also like...