GeForce Now drożeje. Nowi subskrybenci zapłacą 10 dolarów

Nvidia zapowiedziała sporą podwyżkę abonamentu swej usługi GeForce Now. Nowi subskrybenci zamiast dotychczasowych 5 dolarów miesięcznie, zapłacą 10 dolarów.

Jedną z największych zalet streamingowego serwisu GeForce Now była jego bardzo atrakcyjna cena. Nvidia ustaliła ją bowiem na poziomie zaledwie 5 dolarów miesięcznie, a więc znacznie mniej od konkurencyjnych usług, co znacznie podniosło jej atrakcyjność i przyciągnęło sporo graczy.

Teraz cena nie będzie już największym atutem usługi, gdyż Nvidia właśnie zapowiedziała jej podwyżkę aż o 100 procent. Nowi subskrybenci, którzy zapragnęli sprawdzić możliwości serwisu, zapłacą od teraz 10 dolarów za miesiąc.

Firma wyjaśnia, że od startu usługi minął już nieco ponad rok i czas powrócić do pierwotnego planu. Od samego początku zakładał on abonament na poziomie 9,99 dolarów miesięcznie, zaś cenę skalkulowano na podstawie kosztów operacyjnych usługi.

GeForce Now aktualnie posiada niemal 10 mln użytkowników, więc to zrozumiałe, że firma potrzebuje więcej środków na wsparcie sprzętowe i rozszerzenie pojemności serwerów. Na całym świecie ma ponad 20 serwerowni, które obsługują usługę dostępną w ponad 70 krajach. Wzrostu ceny należało więc oczekiwać, choć oczywiście wielu osobom taka zmiana może się nie spodobać.

Jest jednak dobra wiadomość. Otóż jeśli już korzystacie z tej usługi, to dopóki będziecie opłacać subskrypcję jej cena pozostanie na dotychczasowym poziomie. Innymi słowy zmiana dotyczy tylko nowych klientów. Poza tym dla nowych przygotowano dodatkową zniżkę. Jeżeli zapłacą za cały rok z góry, koszt abonamentu wyniesie tylko 100 dolarów.

Za dostęp do biblioteki liczącej ponad 800 tytułów, nie jest to chyba aż tak dużo.

GeForce Now

Źródło

You may also like...