Najmniejsze na świecie telewizory dla fanów stylu retro

Firma TinyCircuits zaprezentowała nowe modele kompaktowych telewizorów TinyTV 2 oraz TinyTV Mini. Urządzenia przypominają stylem dawne odbiorniki i mają maksymalnie 1-calowe wyświetlacze.

Współczesne telewizory to urządzenia o bardzo nowoczesnej stylistyce, które coraz częściej przypominają zawieszone w powietrzu ekrany. Nie każdemu jednak podoba się takie wzornictwo i wiele osób preferuje styl retro. Ich potrzeby próbuje zaspokoić firma TinyCircuits, która wprowadza na rynek kolejne telewizory w rozmiarze paczki zapałek.

TinyTV zadebiutowało na rynku w 2019 roku, a teraz powraca w zupełnie nowych wersjach TinyTV 2 oraz TinyTV Mini. Co pozwala im wyróżnić się na tle innego sprzętu RTV, to rozmiar, który jest wyjątkowo kompaktowy.

TinyTV 2 telewizorem mieszczącym się w dłoni

TinyTV 2 posiada bowiem 1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości zaledwie 216 x 135 pikseli. W TinyTV Mini jest on jeszcze mniejszy i ma przekątną zaledwie 0,64″, zaś jego rozdzielczość wynosi 64×64 piksele. Mimo niewielkich ekranów, są to w pełni funkcjonalne telewizory, które dzięki wbudowanej baterii, można używać praktycznie wszędzie. O ile oczywiście posiadamy przy sobie spore szkło powiększające, bo na tak małych ekranach raczej trudno będzie oglądać ulubiony serial.

TinyTV 2
Źródło: TinyCircuits

Niestety oglądnie nie będzie trwało zbyt długo, gdyż model Mini ma 50 mAh akumulator, który wystarcza na jakąś godzinę pracy. Natomiast TinyTV 2 dysponuje nieco większą, bo 150 mAh baterią, która zapewnia 2,5 godziny działania.

TinyTV 2 wykorzystuje mikrokontroler Raspberry Pi RP2040, ma slot na kartę microSD 8 GB oraz port USB Typ-C do transmisji danych i ładowania. Zamontowano w nim również odbiornik IR dla opcjonalnego pilota zdalnego sterowania, zwiększającego komfort obsługi. W obudowie odbiornika znajdują się natomiast fizyczne przyciski do zmiany kanałów i głośności, a także włącznik.

Jeśli chcielibyście posiadać taki sprzęt, to możecie go zamówić na Kickstarterze w cenie 49 dolarów. Na odbiór trzeba jednak trochę poczekać, gdyż producent deklaruje iż pierwsi klienci otrzymają go dopiero w maju przyszłego roku.

Jeśli jednak chcielibyście bardziej tradycyjny telewizor, to na tej stronie znajdziecie szeroki ich wybór w przystępnych cenach. #reklama

Źródło

You may also like...