Ochronne szkło ekranu Galaxy S23 Ultra sugeruje cięcie kosztów

Wyciekły kolejne szczegóły techniczne smartfona Galaxy S23 Ultra. Zdjęcie ochronnego szkła sugeruje rezygnację z nowoczesnego sensora 3D Sonic Max i zastąpienie go tańszą wersją 3D Sonic Sensor Gen 2.

Od pewnego czasu mówiło się, że Samsung planuje zmodernizować biometryczną technologię w modelu Galaxy S23 Ultra, instalując nowoczesny czytnik odcisków. Przecieki sugerowały bowiem, iż koreańska marka zamierza wyposażyć ten smartfon w nowoczesny czytnik 3D Sonic Max. Zastąpiłby czytnik 3D Sonic Sensor Gen 2 znany z modelu Galaxy S22 Ultra.

Według Ice universe tak się jednak nie stanie. Znane źródło przecieków opublikowało na swym Twitterze zdjęcie szkła chroniącego ekran. Zgodnie z tym co potwierdzał wcześniejszy rysunek techniczny, szkło jest bardziej płaskie. Znacznie ważniejszy jest jednak obszar biometrycznego czytnika, który jest praktycznie taki sam jak w Galaxy S22 Ultra. To może oznaczać, że w smartfonie nie pojawi się nowy czytnik, lecz doskonale już znany 3D Sonic Sensor Gen 2.

Obszar zajmowany przez 3D Sonic Sensor Gen 2 wynosi 8 x 8 mm, czyli 64 mm 2. W 3D Sonic Max jest on znacznie większy i zajmuje aż 20 x 30 mm (600 mm2), oferując wyższy poziom bezpieczeństwa poprzez możliwość równoczesnego skanowania dwóch palców.

Galaxy S23 Ultra
Źródło: Ice Universe

To nie jest żadna tragedia, gdyż sensor jest całkiem szybki i skanuje linie papilarne w trzech wymiarach. Samsung miał jednak zamontować nowocześniejszy czujnik, który znajduje się m.in. w IQOO 9 Pro. Wygląda jednak na to, że koreańska marka musi ciąć koszty, stąd też decyzja instalacji starszego czytnika.

Oczywiście powyższe doniesienia nie są oficjalne, więc może się jeszcze okazać, że Samsung zamontuje w swym flagowcu nowszy i bezpieczniejszy czytnik. Ice Universe jest jednak dość wiarygodnym źródłem informacji, więc jego informacje mogą się sprawdzić.

Źródło

You may also like...