Genius z nową myszką dla profesjonalistów

Rynek akcesoriów dla graczy został opanowany przez kilka najbardziej znanych firm, które się w tym segmencie specjalizują. Ale to nie oznacza, że rywale nie są w stanie zaoferować nic godnego uwagi.

Wręcz przeciwnie, tajwański gigant Genius, oferujący przyzwoite i tanie akcesoria komputerowe, zapowiedział zupełnie nową myszkę Gila, należącą do rodziny GX Gaming Series. Gryzoń musi być naprawdę wyjątkowy, skoro na targach CES 2013, udało mu się zdobyć nagrodę za Największą Innowację.

Gila to mysz przeznaczona dla profesjonalnych graczy. Wyposażono ją w 12 przycisków oraz możliwość konfiguracji praktycznie każdego aspektu, od czułości począwszy, poprzez personalizację podświetlenia, na regulacji wagi skończywszy. Maksymalnie myszkę dociążyć można ciężarkami o wadze 4,5 grama.

Mysz posiada sensor o rozdzielczości 8200 DPI oraz szereg opcji przydatnych graczom, takich jak Tryb Snajpera, spowalniający jej ruchy poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Producent tak skonfigurował Gila, że użytkownik może przełączać się w locie pomiędzy aż pięcioma ustawieniami rozdzielczości, a dzięki czasowi reakcji określanemu na 1 ms, gryzoń jest bardzo szybki.

Wielu użytkowników będzie zadowolonych z systemu podświetlania, działającego na trzech niezależnych strefach, które mogą świecić jednostajnie różnym kolorem, o różnym natężeniu jasności, albo też pulsować. Docenią również 12 przycisków, do których poprzez interfejs Scorpion, przypisać można aż 72 makra. Są one zapisywane bezpośrednio w pamięci myszki, z czego ucieszą się przede wszystkim bywalcy LAN Party, którzy nie będą musieli tracić czasu na każdorazową konfigurację.

Tak zaawansowane możliwości muszą mieć swoją cenę, dlatego aby stać się posiadaczem myszki Genius Gila, należy dysponować kwotą 100 dolarów.

Źródło: Gx-gaming.com

You may also like...