Gogle dla pływaków z technologią AR

Firma Form Swim wprowadziła do sprzedaży nowy produkt wykorzystujący technologię AR. Są to gogle dla pływaków Swim Goggles, które prezentują przydatne informacje.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej aktualnie wykorzystywana jest najczęściej w smartfonach. Producenci elektroniki użytkowej zaczynają jednak stosować ją w także w innym sprzęcie. Jednym z ciekawszych przykładów wykorzystania są gogle Swim Goggles.

Nowy produkt powstał w firmie firmę Form Swim, specjalizującej się w projektowaniu oraz wytwarzaniu sprzętu przeznaczonego dla sportowców. Jej najnowszy produkt choć na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe gogle chroniące oczy przed wodą, to jest czymś więcej. To bardzo zaawansowany gadżet, wyposażony w technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Producent zastosował tu rozwiązanie które znamy przede wszystkim z okularów Google Glass, choć w nieco innej formie. Gogle mają więc wbudowany wyświetlacz przezierny, który wprost przed oczami pływaka prezentuje różnego rodzaju informacje. Może to być m.in., przepłynięty dystans oraz kilka innych danych przydatnych w treningach sportowców. Dedykowana aplikacja mobilna pozwala natomiast indywidualnie skonfigurować informacje prezentowane przez gogle. Aplikacja umożliwia też udostępnienie zgromadzonych informacji w sieci, abyśmy mogli porównać z innymi pływakami. Zyskujemy więc swego rodzaju element rywalizacji, pozwalający konkurować z innymi sportowcami.

Gogle Swim Goggles mają oczywiście wodoszczelną obudowę, która bez żadnego problemu wytrzyma zanurzenie na głębokość do kilku metrów. Natomiast wbudowana w nie bateria wystarczy na 16 godzin ciągłej pracy. Producent zadbał też o specjalną powłokę, dzięki której nie zachodzą mgłą. A dodatkowo na ich wyposażeniu znajdziemy pięć wymiennych nosków pozwalających dopasować do użytkownika.

Gadżet oferowany jest bezpośrednio na stronie producenta w cenie 199 dolarów.

Swim Goggles

Swim Goggles

Źródło: FormSwim.com

You may also like...