Technologia Gogoro “zatankuje” elektryczny skuter w kilka sekund

Gogoro wprowadza na chiński rynek swą technologię wymiany baterii. Dzięki niej elektryczny skuter można “zatankować” w zaledwie w kilka sekund, wkładając do niego świeżo naładowany akumulator.

Elektryczny skuter to rewelacyjny środek transportu w zatłoczonych miastach. Jest nie tylko ekologiczny i bardzo cichy, ale też można nim jeździć bus pasami, unikając stania w korkach podczas godzin szczytu.

Jak w przypadku każdego elektrycznego pojazdu, problemem może być jednak kwestia ładowania. Uzupełnianie baterii musi jednak trochę potrwać, więc gdy zabraknie nam prądu w czasie jazdy, taki jednoślad staje się bezużyteczny. Problem rozwiązuje jednak technologia firmy Gogoro, z której można już korzystać w Chinach.

elektryczny skuter

Tajwańska firma opracowała stacje szybkiej wymiany baterii, która na razie będzie kompatybilna z dwoma lokalnymi markami skuterów: Yadea oraz DJC. To rozwiązanie pozwala natychmiast wymienić wyczerpaną baterię na świeżo naładowaną, bez konieczności długiego oczekiwania na ładowanie.

Użytkownicy skuterów mogą je nabyć bez akumulatora, co nieco obniża koszty zakupu. Baterie mogą następnie wypożyczyć w ramach opłacanego abonamentu, a dodatkowo opłacają koszt rzeczywiście zużytej energii. Kiedy taki wypożyczony akumulator będzie bliski wyczerpania, użytkownik może podjechać do stacji GoStation, gdzie wymieni go na świeżo naładowany. Cała operacja trwa zaledwie sześć sekund.

elektryczny skuter

Technologia GoGoro na razie będzie dostępna tylko w Japonii, ale firma planuje ekspansję na inne kraje.

Źródło

You may also like...