Mobilne Google Chrome lepiej chroni nasze hasła

Google wprowadziło nowe mechanizmy zabezpieczeń do mobilnej przeglądarki Chrome. Są to dodatkowe rozszerzenia bezpieczeństwa oraz nowy system zarządzania hasłami, który jeszcze lepiej będzie je chronił.

Przeglądarka Chrome już teraz uważana jest za jedno z najbezpieczniejszych narzędzi do korzystania z internetu, ale Google to nie wystarcza. Firma wciąż pracuje nad wzmacnianiem poziomu zabezpieczeń i właśnie wprowadziła do mobilnej wersji aplikacji, nowe rozwiązania mające na celu jeszcze lepszą ochronę haseł.

Użytkownicy Androida oraz iOS otrzymali nowy manager haseł oraz dodatkowe rozszerzenia funkcji bezpieczeństwa. Przeglądarka będzie na bieżąco sprawdzała, czy używane przez nas hasła nie trafiły w ręce hakerów. A jeśli tak się stało, wówczas automatycznie przekieruje nas do formularza jego zmiany.

Użytkownicy Androida otrzymali również funkcję Enhanced Safe Browsing, wprowadzoną kilka miesięcy temu do desktopowej wersji przeglądarki. Po aktywacji tej opcji, Chrome będzie nas aktywnie chroniło przed phishingiem, malware oraz innymi zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Funkcja powiadomi nas o niebezpiecznej stronie, jeszcze zanim na nią wejdziemy. Koncern uważa, że pozwoli to aż o 20 procent ograniczyć ryzyko, że użytkownik wpisze swe hasło na spreparowanej stronie phishingowej.

Chrome

Posiadacze iPhone’ow mogą natomiast korzystać z autoryzacji automatycznie uzupełnianych haseł za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu. Krótko mówiąc, hasło podawane przez przeglądarkę, trzeba dodatkowo zatwierdzić. Funkcja która dopiero zawitała na platformę iOS, znana jest użytkownikom Androida już od lipca bieżącego roku.

Źródło

You may also like...