Surface Duo ma również problemy z zawiasem

Użytkownicy Surface Duo raportują coraz więcej problemów z trwałością smartfona Surface Duo. Wygląda na to, że również zawias tego modelu pozostawia wiele do życzenia.

Surface Duo to pierwsza od lat próba powrotu Microsoftu na rynek urządzeń mobilnych. Zanosi się jednak na to, że nie będzie to próba do końca udana. Zaledwie parę tygodni po pojawieniu się na rynku, smartfon zaczyna sprawiać użytkownikom coraz więcej problemów.

Skargi dotyczą nie tylko mało dopracowanego oprogramowania sprzętu, ale również jego niskiej wytrzymałości. Wczoraj informowałem o pękającej plastikowej ramce otaczającej port USB-C, co może doprowadzić do uszkodzenia samego gniazda. Problemów jest jednak znacznie więcej.

Użytkownicy serwisu Reddit zgłaszają problemy z działaniem zawiasu łączącego oba wyświetlacze. Niektórzy posiadacze smartfona twierdzą, że przestała działać górna jego część. Inni natomiast zauważyli, że pojawiają się trudności z rozłożeniem sprzętu na płasko i trzeba wówczas użyć sporej siły.

Biorąc pod uwagę fakt, że sprzęt kosztuje 1400 dolarów, to nie jest to najlepsza zachęta do jego zakupu. Takich kłopotów nie ma z konkurencyjnymi modelami Galaxy Z Fold 2 czy też Motorola Razr, więc można odnieść wrażenie, że inżynierowie Microsoftu nie przyłożyli się do swej roboty.

Jeśli problemy będą się nasilały, to może się okazać, że amerykański koncern poniesie na polu sprzętu mobilnego kolejną porażkę.

Surface Duo

Źródło

You may also like...