Samsung wybuduje w Teksasie nową fabrykę półprzewodników za 17 mld

Samsung ogłosił plan wybudowania w Teksasie nowej fabryki półprzewodników, która pomoże w zlikwidowaniu światowego problemu. Kompleks kosztować ma 17 mld dolarów.

Cały świat od wielu miesięcy boryka się z ogromnym problemem dotyczącym braku półprzewodników. Dotknął on praktycznie każdą branżę, która ma kłopot z realizacją planów produkcyjnych, a często musi też ograniczać funkcjonalność swych produktów.

BMW musiało z tego powodu zrezygnować z ekranów dotykowych w kilku modelach, zaś Tesla pozbawiła swe auta portów USB i bezprzewodowych ładowarek.

Teraz pomóc w rozwiązaniu tego palącego problemu zamierza Samsung. Koreańska marka poinformowała właśnie o planach zbudowania w Teksasie nowej fabryki półprzewodników, w którą zainwestuje 17 mld dolarów. Zakład będzie wytwarzał m.in., wysokiej klasy zaawansowane chipy do smartfonów, urządzeń 5G i sztucznej inteligencji oraz innych zastosowań. Według The Wall Street Journal, budowa kompleksu rozpocznie się w przyszłym roku, natomiast linie produkcyjne ruszą w drugiej połowie 2024 roku.

Samsung rozważał lokalizacje w Arizonie, Nowym Jorku oraz na Florydzie, a także Austin, gdzie jest już istniejąca fabryka. Ostatecznie zdecydował się na Taylor w Teksasie, ze względu na bardzo hojne ulgi podatkowe. A także zapewnienia władz miasta dotyczące dostarczania energii elektrycznej do niektórych obiektów w przypadku awarii zasilania.

Dzięki fabryce powstanie wiele nowych miejsc pracy, choć na razie nie wiadomo ile osób znajdzie tam zatrudnienie.

Samsung

Źródło

You may also like...