Nowe Tesle bez portów USB; nie naładujemy w nich smartfonów

Tesla pozbawiła portów USB cześć swych nowych aut, takich jak Model 3 oraz Model Y. Producent wyjaśnia, że ich brak spowodowany jest problemami z dostawą procesorów.

Coraz więcej producentów motoryzacyjnych musi ograniczyć funkcjonalność swych aut z powodu problemów z brakiem procesorów na rynku. Jak informowałem parę dni temu, BMW zdecydowało się wyłączyć ekrany dotykowe w kilku swych modelach, wypłacają nabywcom 500 dolarów rekompensaty z tego tytułu. Bawarska marka wyjaśniła, że decyzję spowodowały trudności z dostępem do mikroprocesorów, które mają miejsce od wielu miesięcy.

BMW nie bynajmniej jedyną marką zmuszoną do ograniczenia funkcjonalności swych pojazdów. Część klientów marki Tesla zauważyło, że ich świeżo zakupione Model 3 oraz Model Y nie mają portów USB. Brakuje nie tylko portu USB-C znajdującego się w konsoli centralnej, ale też gniazd przeznaczonych dla pasażerów tylnej kanapy. Co gorsza, wielu nabywców aut twierdzi też, że nie działają bezprzewodowe ładowarki do smartfonów.

Producent zapytany przez media o wyjaśnienie sprawy potwierdził, że brak portów ma związek z problemami z dostępem do procesorów. Klienci nie są z pewnością szczęśliwi z tego powodu. Tym bardziej że, wielu twierdzi iż marka zupełnie ich o tym fakcie nie poinformowała. Nabywcy mówią, że nie wiedzieli, że ich pojazd nie posiada portów USB dopóki go nie odebrali. W przeciwnym wypadku mogliby bowiem zrezygnować z zakupu samochodu i udać się do konkurencji.

Tesla zapewnia właścicieli aut, że porty powinny być dostępne już w przyszłym miesiącu. Każdy nabywca otrzyma zaproszenie do serwisu celem ich zainstalowania. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że uda się dotrzymać tego terminu.

Nabywcy aut muszą więc pogodzić się z faktem, że nie będą mogli naładować w nich swych smartfonów. Dla wielu osób z pewnością będzie to poważna niedogodność, gdyż telefon w aucie jest obecnie praktycznie niezbędnym gadżetem. Sytuacja z pewnością poważnie wpłynie na i tak mocno już nadszarpnięty wizerunek tej amerykańskiej marki.

Tesla

Źródło

You may also like...