Samsung lepiej ochroni smartfony przed odciskami palców

Samsung opatentował nową powłokę oleofobową, która lepiej chroni ekrany smartfonów przed odciskami palców. Potrafi bowiem samodzielnie się naprawiać.

Smartfony ze szklanymi panelami chroniącymi ekran oraz tylny panel, niewątpliwie prezentują się bardzo ładnie. Ale tylko na początku, ponieważ dość szybko na powierzchni pojawiają się odciski palców pozostawione od trzymania i użytkowania sprzętu.

Producenci często stosują więc tzw. powłokę oleofobową, dzięki której odciski palców tak łatwo nie osadzają się na szklanej powierzchni i sprzęt przez cały czas wygląda ładnie. Problem w tym, że taka powłoka z upływem czasu zaczyna się wycierać, zostaje porysowania itp. Innymi słowy nie chroni już ekranu przed odciskami tak samo dobrze jak na początku.

Samsung, który również stosuje w swych smartfonach powłokę oleofobową, znalazł rozwiązanie tego problemu. Koncern opatentował właśnie nową generację takiej powłoki, wyposażoną w system samonaprawy. Takie rozwiązanie sprawi, że będzie ona przez cały czas tak samo użyteczna jak na początku użytkowania smartfona.

Nowa technologia ma jednak jeszcze jedną zaletę, gdyż może świetnie nadawać się do składanych smartfonów. Wyświetlacze w takich urządzeniach będą się bowiem ciągle zginać, więc oleofobowa powłoka znacznie szybciej ulegałaby uszkodzeniu. Gdy jednak zacznie się samodzielnie naprawiać, przestanie to być problemem. Być może koreański producent zastosuje nową technologię już w modelu Galaxy X, który ma pojawić się na rynku w przyszłym roku.

Nie można też wykluczyć, że znajdzie ona zastosowanie także w kolejnych smartfonach z rodziny Galaxy Note i Galaxy S.

powłokę oleofobową

Źródło: Androidheadlines.com

You may also like...