Dark Mode w Google Fit zupełnie zmienia wygląd aplikacji

Tryb Dark Mode trafił właśnie do aplikacji Google Fit. Popularne narzędzie nie tylko dostało ciemny motyw, ale też nowe funkcje oraz usprawnienia.

Deweloperzy w ostatnim czasie masowo wyposażają swe aplikacje w tryb Dark Mode. To specjalna wersja interfejsu użytkownika utrzymana w ciemnej tonacji. Dzięki temu mniej męczy oczy, co przydaje się szczególnie wieczorami. Dodatkową zaletą tego motywu jest ograniczenie zużycia energii w przypadku urządzeń z wyświetlaczami OLED.

Moda na ciemny motyw dotarła również do popularnej aplikacji Google Fit stworzonej dla sportowców i dostępnej na Androida oraz iOS. Produkt utrzymał właśnie najnowszą aktualizację, która wprowadza do niej Dark Mode. Nowy wygląd nie jest bynajmniej jedyną zmianą dostarczoną przez poprawkę, gdyż przynosi ona też kilka nowych funkcji.

Część z nich dotyczy funkcji monitorowania snu. Aplikacja już zbiera sporo danych na ten temat, ale nowe możliwości oferują znacznie dokładniejsze spojrzenie na jakość wypoczynku. Produkt pozwala też dodawać oraz edytować historię snu. Dostaniemy również tygodniowe zestawienie naszego snu, pokazujące m.in., ile godzin spędziliśmy w łóżku zeszłej mocy. A także o której godzinie szliśmy spać oraz budziliśmy się na przestrzeni ostatnich siedmiu dni. Możemy też sprawdzić te dane w ujęciu miesięcznym, a nawet rocznym.

Użytkownicy iOS dostali także raport z podsumowania wykonywanych ćwiczeń, z kompletną mapą tras dla wszystkich rodzajów aktywności. Funkcja ta jest już od dawna dostępna na Androida, ale użytkownicy sprzętu Apple nie mogli dotąd z niej korzystać. Oznacza to, że posiadacze iPhone’a będą mogli niebawem śledzić postępy swych ćwiczeń także na ekranie Apple Watch.

Dystrybucja aktualizacji właśnie się rozpoczęła, więc zanim dotrze do wszystkich użytkowników, minie parę dni.

Google Fit

Źródło: Blog.google

You may also like...