Specjalne sensory zabezpieczą paczkę przed rzucaniem

Odkąd widziałem przez okno, jak kurier wywala z samochodu paczki wprost na betonowy chodnik, straciłem do nich zaufanie i wolę korzystać z usług Poczty. Na szczęście pojawiło się narzędzie, które pozwoli wykryć, czy nasza przesyłka była rzucana.

Firma Cambridge Consultants opracowała urządzenie o nazwie DropTag, które mówiąc w wielkim uproszczeniu, jest czujnikiem rejestrującym wstrząsy. Gadżet przyczepiany na zewnątrz paczki, zarejestruje jej upadek, kopnięcie, lub rzut o ścianę, co w przypadku kurierów zdarza się wręcz nagminnie, a następnie poinformuje o tym fakcie użytkownika, korzystając z aplikacji na smartfona oraz technologii Bluetooth 4.0.DropTag zasilany jest baterią, podobną do tych, które znajdziemy w zegarkach, a która wystarcza na wiele tygodni działania. Co więcej, urządzenie jest bardzo tanie w produkcji, materiały kosztują tylko 2 dolary, co daje szansę, że firmy kurierskie mogą dołączać je do paczek, bez żadnych dodatkowych opłat.

Dzięki takiemu znacznikowi kurier już nie uszkodzi nam przesyłki, bo w przeciwnym wypadku sam będzie musiał pokryć koszty przewożonego towaru.

Źródło: Cambridgeconsultants.com

You may also like...