Google Glass bez rozpoznawania twarzy

Najbardziej kontrowersyjna funkcja okularów Google Glass, zostanie wyłączona. Google ugięło się przed amerykańskim Kongresem i zdecydowało, że nowy gadżet zostanie pozbawiony funkcji rozpoznawania twarzy.

Kilkanaście dni temu informowałem o burzy jaka rozpętała się wokół Google Glass. Amerykański koncern wysłał do internetowego giganta list, w którym wyraził swe obawy dotyczące kwestii poszanowania prywatności, związanej z jedną z funkcji nowego urządzenia, mianowicie rozpoznawaniem twarzy. Chodzi o funkcję, dzięki której okulary rozpoznają daną osobę i dostarczą nam o niej szereg informacji wyszukanych w internecie.

Google zdało sobie sprawę, że ta funkcja może jej przysporzyć mnóstwa kłopotów, łącznie z wizją zbiorowych pozwów oraz konieczności wypłaty ogromnych odszkodowań. Co prawda nie odpowiedział na list Kongresu, jednak ogłosił, że Google Glass zostanie pozbawiony funkcji rozpoznawania twarzy. Przynajmniej dopóki nie zostaną rozwiązane kwestie prywatności.

To nie jedyny problem związany z Google Glass. Kolejnym jest sama kamera wbudowana w okulary, która pozwoli zrobić zdjęcie zwykłym mrugnięciem. Mnóstwo osób nie chce, by ktoś bez pozwolenia robił im zdjęcia, dlatego w wielu miejscach noszenie Google Glass zostało zakazane.

Źródło: Plus.google.com

You may also like...