Technologia Li-Fi sposobem na bezpieczne przesyłanie danych

WiFi nie jest technologią zapewniającą w pełni bezpieczny sposób przesyłania danych. Jeśli więc chcemy przesłać ważne pliki tak, aby nikt ich nie przejął, musimy korzystać z innych metod. Jednak dzięki paryskiej firmie Oledcomm, możemy przesyłać dane drogą bezprzewodową i nie martwić się o ich przejęcie.

Oledcomm pracuje nad technologią bezprzewodowego transferu danych zwaną w skrócie Li-Fi (Light Fidelity) i zapewnia, że odpowiednie urządzenia z niej korzystające, trafią na rynek już w przyszłym roku.

Należy tu wyjaśnić, że Li-Fi opiera się na szybko migającym źródle światła. W ten sposób powstaje binarny kod, który może być przesyłany drogą bezprzewodową i odbierany przez specjalne sensory podłączone np. do komputera, lub innego urządzenia. Jako, że Li-Fi może być wykorzystywane tylko w określonych obszarach, poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych jest dużo wyższy, niż w przypadku WiFi. By je przejąć, należałoby być w odpowiednim miejscu i przechwycić strumień światła. To również oznacza, że Li-Fi mogłoby być wykorzystywane w miejscach, w których wymagane jest niskie promieniowanie elektromagnetyczne, np. w gabinetach lekarskich.

Zaletą technologii jest ponadto wyższa prędkość transferu. Oledcomm udało się na razie osiągnąć 3 Gbps, jednak nie jest to kres możliwości i w przyszłości planuje się przesłać dane z prędkością nawet 10 Gbps.

Źródło: Oledcomm.com

You may also like...