Założyciel Tesli pracuje nad nowym systemem transportowym

Fani Futuramy doskonale pamiętają szklane rury będące miejskim systemem transportowym, za pomocą którego w krótkim czasie można dostać się do określonego miejsca. Podobny system przedstawiono m.in. w serialu The Jetsons. Okazuje się jednak, że istnieją wizjonerzy, którzy chcieliby coś takiego przenieść do naszego świata.

Zajmuje się tym sam Elon Musk, założyciel koncernu Tesla oraz SpaceX, który realizuje wizję pod nazwą Hyperloop. Jej założeniem jest stworzenie międzymiastowego systemu transportowego, który byłby kilkukrotnie szybszy niż najszybsze obecnie pociągi i np. pozwolił z Los Angeles do San Francisco dotrzeć w około 30 minut.

Dokładnie nie wiadomo czym jest Hyperloop oraz jaka będzie zasada jego działania. Musk zdradził jedynie, że będzie do skrzyżowanie Concorde’a, działa magnetycznego oraz stołu do powietrznego hokeja. Nie martwcie się jednak, bowiem już wkrótce się tego dowiemy. Musk napisał na swym Twitterze, że za cztery tygodnie zostaną opublikowane dokładniejsze szczegóły.

Źródło: Allthingsd.com

You may also like...