Zapomnijcie o hasłach i loginach. Tatuaż je zastąpi

We współczesnym świecie korzystamy z tylu usług internetowych, że ciężko do nich wszystkich spamiętać hasła i loginy. Co sprytniejsi używają tych samych do wszystkich serwisów, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Motorola pracuje nad znacznie lepszym.

Należąca obecnie do koncernu Google Motorola, pracuje nad technologią autoryzacji użytkownika za pomocą tatuażu. Zajmuje się tym Regina Dugan, była szefowa DARPA, która obecnie pełni rolę dyrektora działu badawczego Motoroli.

Chodzi o specjalne elektroniczne tatuaże, że w przyszłości zastąpiłyby dotychczas używane metody autoryzacji użytkownika, takie jak hasło i login, lub PIN, albo odcisk palca. Nie trzeba byłoby już pamiętać dziesiątek haseł, tylko wystarczyłoby zbliżyć tatuaż do czytnika i od razu uzyskalibyśmy dostęp np. do naszego konta pocztowego.

Nie jest to jedyna technologia autoryzacji. Kolejną jest specjalna pigułka sensoryczna, która jak wyjaśnił Dennis Woodside, prezes Motoroli, jest eksperymentalną metodą autoryzacji użytkownika współpracującą ze smartfonami tej firmy. Po jej połknięciu całe nasze ciało staje się tokenem autoryzacyjnym.

Trzeba jednak pamiętać, że taka pigułka prędzej czy później opuści nasze ciało, więc tatuaż byłby jednak lepszym rozwiązaniem.

Źródło: Allthingsd.com

You may also like...