Google Maps na iOS dostanie funkcje znane z Androida

Google Maps udostępni użytkownikom iOS od dawna oczekiwaną funkcję. Będą mogli wreszcie zgłaszać na mapie wypadki drogowe oraz korki spowalniające ruch.

Aplikacje nawigacyjne takie jak Google Maps, dostarczają nam nie tylko dokładne mapy dróg, pozwalające sprawnie dotrzeć do celu. Wiele tego typu narzędzi potrafi też na bieżąco informować o korkach oraz innych zdarzeniach drogowych mogących wydłużyć podróż.

Działanie tych funkcji opiera się na samych użytkownikach, którzy mogą ręcznie zgłaszać w aplikacjach różne zdarzenia. Do tej pory w aplikacji Google funkcja ta była dostępna tylko dla Androida, ale mogą z niej skorzystać również posiadacze smartfonów z IOS. Koncern wkrótce udostępni bowiem nową aktualizację, która dostarczy wspomnianą opcję.

Posiadacz iPhone’a będzie mógł zgłosić m.in., wypadki, fotoradary oraz korki spowalniające ruch. Dzięki nowym możliwościom, inni kierowcy korzystający ze sprzętu Apple, odpowiednio wcześnie dowiedzą się o problemach na ich trasie. W ten sposób unikną dodatkowych opóźnień podróży.

Nie są to jedyne zmiany, które Google wprowadziło do swej popularnej aplikacji. Na Androida dodano bowiem możliwość zgłaszania czterech nowych zdarzeń. Są to: roboty drogowe, unieruchomione pojazdy, zamknięte pasy ruchu, czy też obiekty znajdujące się na drodze. Ta ostatnia funkcja może być szczególnie przydatna, gdyż czasem zdarza się, że samochód zgubi część ładunku. Nieuważny kierowca może na taki przedmiot najechać, uszkadzając swe auto.

Aktualizacje Google Maps dla Androida oraz iOS pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

Google Maps

Źródło

You may also like...