Kolejna generacja Apple Watch z takim samym ekranem

Jeśli liczycie na to, że Apple Watch Series 6 dostanie nowy wyświetlacz, to możecie się rozczarować. Według przecieków producent niczego w tej kwestii nie zmieni.

Gdy na rynek wchodził Apple Watch Series 4, można było zauważyć iż producent wprowadził w nim spore zmiany dotyczące wyświetlacza. Zegarek wyposażono w większy i czytelniejszy panel, który trafił również do kolejnego modelu tego sprzętu. Można by więc oczekiwać, że w nadchodzącej generacji również powinny pojawić się jakieś modyfikacje tego elementu wyposażenia.

Źródło @L0vetodream studzi jednak emocje twierdząc, że firma z Cupertino nie planuje żadnych zmian w kwestii wyświetlacza. Ekran pozostanie więc identyczny z obecnym modelem, mimo plotek sugerujących zastąpienie go wyświetlaczem micro LED.

Dalsze wykorzystywanie panelu OLED jest dla Apple z pewnością dużo bardziej korzystne. Tym bardziej że, zainwestowano niedawno kolejne kilkaset milionów dolarów w firmę JDI, która jest jednym z dostawców ekranów. Przestawianie się teraz na inną technologię nie miałoby sensu z ekonomicznego punktu widzenia.

Oczywiście nie mamy pewności, że w Apple Watch Series 6 pozostaną wyświetlacze OLED, ale wiele na to wskazuje.

Apple Watch Series 6

Źródło

You may also like...