Google Maps ostrzeże o utrudnieniach drogowych

Google wzbogaciło swą flagową usługę Google Maps o kolejną przydatną funkcję. Dzięki współpracy z Waze, aplikacja pokazuje utrudnienia drogowe.

Nawigacje GPS są bardzo przydatnym narzędziem podczas dłuższych podróży i bardzo sprawnie potrafią prowadzić nas do celu. Większość z nich jest jednak nie jest w stanie ostrzegać nas przed nieprzewidzialnymi utrudnieniami na drodze, jak wypadki lub roboty. Zwykle dowiadujemy się o nich dopiero, gdy pojawią się przed nami, co znacznie utrudnia ominięcie zdarzenia.

Jeśli jednak korzystamy z Google Maps, nie musimy się już tym przejmować. Google wprowadziło właśnie do swych map zupełnie nową funkcję, stworzoną wspólnie z Waze. Wspomniana nowość informuje użytkowników o nieprzewidzianych zdarzeniach znajdujących się na wybranej przez nas trasie, np., robotach drogowych czy też wypadkach. Co więcej, aktualizacje dostarczanych informacji przeprowadzane są bardzo często, dzięki czemu kierowca może odpowiednio wcześnie wybrać inną trasę, by ominąć korek i nie opóźniać podróży. Nic bowiem tak nie irytuje jak konieczność czekania nie wiadomo ile na usunięcie wraków lub oczekiwanie na przejazd w ruchu wahadłowym.

Nowa funkcja jest aktualnie testowana przez niewielką grupę użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie kiedy trafi do wszystkich kierowców, ale można oczekiwać, że nastąpi to w przeciągu kilku tygodni. O ile rzecz jasna funkcja będzie działać jak należy.

Google Maps

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...