Google naprawi głosową aktywację asystenta w Wear OS

Google wreszcie naprawi buga uniemożliwiającego głosową aktywację asystenta na Wear OS. Fraza “Hej Google”, wkrótce znowu zacznie działać, umożliwiając korzystanie z pomocnika.

Posiadacze smartfonów z Androidem doskonale znają frazę “OK Google”, pozwalającą im aktywować głosowego pomocnika Google Assistant. To przydatne rozwiązanie ułatwiające korzystanie z telefonu gdy mamy zajęte ręce, gdyż przy jej pomocy możemy m.in., poprosić o odczytanie SMS’a, podyktować wiadomość, czy też wyszukać informacje w sieci.

Podobne rozwiązanie działa również na smartwatchach z Wear OS, gdzie asystenta uruchamia komenda “Hej Google”. A przynajmniej powinno, gdyż jak ujawnił serwis 9to5Google, od miesięcy nie jest dostępne, mimo zgłaszania problemu koncernowi. Po nagłośnieniu sprawy Google obudziło się i właśnie zapowiedziało, że zajmie się tym problemem. Firma poinformowała, że rozwiąże go wspólnie z partnerami.

Komenda “Hej Google” powinna przywołać Google Assistant w momencie gdy wyświetlacz jest aktywny. Niestety mimo włączenia tej funkcji w ustawieniach asystenta, ten nie odpowiada na komendę wybudzającą. Oczywiście nadal możemy go przywołać poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku, ale głosem nie da się już tego zrobić. A jest to zdecydowanie wygodniejszy sposób.

Cała sprawa nie stawia Google w najlepszym świetle. Jedna z kluczowych funkcji nie działa bowiem od paru dobrych miesięcy, a mimo to amerykański koncern nie był tego świadom, dopóki media nie ujawniły buga. I to pomimo istnienia sowicie opłacanych programów polowania na błędy.

Najnowsza aktualizacja systemu Wear OS oznaczona jako H MR1 bazuje na Androidzie 9 Pie. Amerykański koncern deklaruje jednak, że jeszcze w tym roku powinna pojawić się kolejna aktualizacja oparta już na Androidzie 11. Kolejne zmiany w funkcjonalności systemu dla wearables może przynieść niedawne przejęcie przez koncern firmy Fitbit, które miało miejsce kilka tygodni temu.

Wear OS

Źródło

You may also like...