Usuwają Google Pay stracimy wszystkie bilety i wejściówki

Google Pay ma sporą wadę, o której nie każdy użytkownik wie. Gdy odinstalujemy aplikację, stracimy wszystkie przechowywane w niej bilety oraz wejściówki.

Cyfrowe portfele dostępne w naszych smartfonach, są bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż znacznie ułatwiają płacenie za zakupy w sklepach. Czasem może bowiem zdarzyć się, że zapomnimy portfela, a telefon z reguły mamy zawsze przy sobie. Co więcej, takie portfele mają też kilka dodatkowych funkcji. Mogą bowiem przechowywać nie tylko nasze pieniądze, ale też bilety, wejściówki czy też paragony. Nie ma więc ryzyka, że je zgubimy.

Okazuje się jednak, że cyfrowe portfele mają też wady, o których nie każdy wie. Taką wadę posiada również popularna aplikacja Google Pay. Posiadacze smartfonów nie zdają sobie sprawy, że jeśli z aplikacji zrezygnujemy i usuniemy ją ze swego telefonu, możemy narazić się na spore problemy. Tracimy bowiem wówczas wszystkie dane, w tym także wszystkie bilety i wejściówki przechowywane w aplikacji.

Oczywiście nie jest to żaden błąd, lecz cecha aplikacji, którą potwierdza samo Google. Jej usunięcie ze smartfonu oznacza więc utratę dostępu do biletów. A dzieje się tak dlatego, że ze względów bezpieczeństwa, portfel przechowuje dane w pamięci urządzenia. Użytkownicy dowiadują się o tym jednak dopiero gdy odinstalują aplikację, a wówczas jest już za późno.

Google Pay

Źródło

You may also like...