Kluczowa funkcja Google Pixel 4 nie będzie działać we wszystkich krajach

Jeśli planujecie kupić nowy smartfon Google Pixel 4, warto dobrze się zastanowić. Jego kluczowa funkcja Motion Sense nie będzie działała we wszystkich krajach.

Kilka miesięcy temu Google ujawniło kilka szczegółów technicznych swego najnowszego smartfona Google Pixel 4. Dużą uwagę przykuła szczególnie jedna z nich o nazwie Motion Sense, która wprowadza zupełnie nowy sposób sterowania funkcjami sprzętu. Niestety właśnie się dowiedzieliśmy, że jej dostępność będzie mocno ograniczona. Nie skorzystamy z niej m.in., na rynkach europejskich.

Działanie funkcji Motion Sense opiera się na specjalnym radarze Soli, wbudowanym w górną krawędź obudowy telefonu. Dzięki temu użytkownik może kontrolować sprzęt bez jego dotykania. Wystarczy przesunąć dłonią nad obudową, by przełączyć odtwarzany utwór, uśpić budzik itp.

Okazuje się jednak, że regulacje prawne poszczególnych krajów uniemożliwiają korzystanie z tej funkcji. Według informacji sklepu Best Buy, nowa funkcja na pewno nie będzie działała w Japonii. Można będzie z niej z niej natomiast korzystać m.in., w USA, Japonii, Australii oraz niektórych państwach europejskich.

Mimo to, nie wszystkie funkcje urządzenia będzie można kontrolować za pomocą Motion Sense. Musimy więc poczekać aż Google potwierdzi, w których krajach Europy Google Pixel 4 będzie dostępny bez opisanej funkcji. Smartfon ma się pojawić w sprzedaży już w październiku, więc być może targi IFA 2019 przyniosą nam odpowiedź na to pytanie.

Google Pixel 4

Źródło

You may also like...