Oficjalna premiera Samsunga Galaxy Fold już jutro

Po sporym opóźnieniu, już od jutra będzie można kupić najnowszego Samsunga Galaxy Fold. W piątek składany smartfon oficjalnie zadebiutuje w Korei Południowej, a po pewnym czasie trafi także do innych krajów.

Jeszcze w tym tygodniu Samsung wreszcie rozpocznie sprzedaż swego pierwszego składanego smartfona. Urządzenie, które miało trafić do sprzedaży pod koniec kwietnia, w piątek oficjalnie zadebiutuje w Korei Południowej. Na razie producent chce sprawdzić zainteresowanie sprzętem na rodzimym rynku, zanim udostępni go w pozostałych krajach.

Wiemy na pewno, że pojawi się także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Singapurze oraz we Francji, lecz producent na razie nie powiedział kiedy to nastąpi. Producent nie wspomina o cenie, ale możemy założyć, że będzie to około 2000 euro. Dostępność produktu będzie jednak poważnie ograniczona. Samsung chce bowiem wprowadzić do sklepów zaledwie kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy.

Galaxy Fold trafi najpierw do Korei

Samsung Galaxy Fold będzie nieco różnił się od pierwotnej wersji, która miała pojawić się w sklepach 26 kwietnia. Tamta okazała się źle zaprojektowana i pierwsze recenzje ujawniły poważne wady konstrukcyjne. Dotyczyły przede wszystkim zawiasu odpowiadającego za zginanie ekranu. Miał bowiem dużą szczelinę, która powodowałaby wnikanie do środka kurzu i wilgoci. Problemem była także folia chroniąca wyświetlacz przed zarysowaniem.

Specyfikacja sprzętu nie zmieniła się zbyt mocno. Wbrew wcześniejszym doniesieniom nie będzie jednak tańszej wersji z 256 GB pamięci użytkowej. Pojawi się też wariant 5G, który otrzyma nieco mniejszą baterię o pojemności 4235 mAh zamiast 4380 mAh. Nie dostaniemy go jednak wszędzie, gdyż producent planuje wprowadzić go tylko na niewielką liczbę rynków.

Smartfon nadal posiada 7,3″ ekran Infinity Flex Display oraz 4,6″ Super AMOLED umieszczony na zewnątrz. Obecnie mechanizm zginania ekranu jest ukryty pod gumową osłoną, co powinno zapobiec wnikaniu do środka kurzu. Natomiast ochronna powłoka ekranu zawija się na krawędzie, więc nie da się jej przypadkowo usunąć.

Bez zmian pozostała też liczba aparatów, których jest sześć. Sercem smartfona jest natomiast ten sam Snapdragon 855, wspierany przez 12 GB RAM i 512 GB pamięci użytkowej.

Galaxy Fold

Źródło

You may also like...