Light Phone II: minimalizm we wzornictwie i funkcjonalności

Startup Light rozpoczął sprzedaż prostego telefonu Light Phone II. To sprzęt adresowany do osób, które nie przepadają za dużymi i nowoczesnymi smartfonami.

Producenci smartfonów wyposażają je w coraz większe ekrany, wiele aparatów oraz wiele innych nowoczesnych funkcji i rozwiązań. Przeciętny użytkownik z większości oferowanych opcji nigdy nie skorzysta, używając tylko najpotrzebniejszych funkcji. Po co w takim razie płacić grube tysiące za sprzęt, którego w pełni nie wykorzystamy?

Light Phone II

Z podobnego założenia wychodzi startup Light, który właśnie wprowadza na rynek drugą generację swego prostego telefonu o nazwie Light Phone II. Jest to urządzenie należące do kategorii tzw., feature phone, czyli prostych telefonów oferujących tylko najpotrzebniejsze funkcje. Sprzęt oferuje więc połączenia głosowe, wiadomości tekstowe oraz zegarek, zaś informacje wyświetla na ekranie w technologii e-papieru. To rozwiązanie znane z czytników ebooków zapewnia bardzo niskie zużycie baterii.

Light Phone II

Nie jest to jednak zwykła komórka, gdyż funkcje można dostosować. Producent oferuje bowiem zdalny system zarządzania telefonem, pozwalający dodać do niego dodatkowe narzędzia. Możemy więc wzbogacić jego możliwości o kalkulator, odtwarzacz muzyczny, notatnik, a nawet aplikację do car sharingu.

Light Phone II

Krótko mówiąc dopasujemy sprzęt do naszych indywidualnych potrzeb, wyposażając go tylko w narzędzia, które uznamy za potrzebne. Nie możemy tu jednak liczyć na aplikacje pocztowe, czy też zapewniające dostęp do mediów społecznościowych. Producent tego bowiem nie przewiduje.

Light Phone II

Light Phone II przedstawia się bardzo interesująco, ale tylko do momentu gdy spojrzymy na cenę. Produkt oferowany jest bowiem za 350 dolarów, a to jak na urządzenie o tak prostej funkcjonalności jest bardzo wygórowaną kwotą. Jeśli Was to jednak nie przeraża, to zapraszam na stronę producenta, gdzie możecie zamówić własny egzemplarz. To wyboru są wersje czarna i szara.

Light Phone II

Light Phone II

Źródło

You may also like...