Google Pixel 4 zaoferuje nam nowe funkcje Asystenta Google

Google Pixel 4 zaoferuje nowe funkcje Google Assistant. Jedną z nich jest ułatwienie rozmów z pomocą techniczną i przejęcie obsługi zawieszonego połączenia.

Gdy dzwonimy do pomocy technicznej naszego operatora telekomunikacyjnego, banku lub innej firmy, musimy często oczekiwać na połączenie z konsultantem. W słuchawce odtwarzana jest wówczas muzyczka, a my nie możemy w tym czasie robić niczego innego jak siedzieć ze słuchawką przy uchu. To niezwykle irytująca sytuacja, ale nie da się tego ominąć jeśli chcemy załatwić naszą sprawę.

Wkrótce jednak pojawi się rozwiązanie, które znacznie ułatwi nam życie. Nadchodzący smartfon Google Pixel 4 zaoferuje bowiem kilka nowych funkcji asystenta Google Assistant. Jedną z nich jest obsługa zawieszonego połączenia.

Gdy połączymy się z pomocą techniczną, wówczas na ekranie smartfona pojawi się specjalny przycisk, który pozwoli asystentowi przejąć połączenie. Pomocnik zajmie się jego monitorowaniem i powiadomi użytkownika, gdy rozmówca powróci na linię. Dzięki temu nie będziemy musieli siedzieć bezczynnie ze słuchawką przy uchu, lecz zajmiemy się własnymi sprawami.

Nowa funkcja jest obecnie we wczesnej fazie rozwoju i prawdopodobnie oficjalnie usłyszymy o niej dopiero podczas prezentacji nowego smartfona. Nie oznacza to więc, że stanie się dostępna już w momencie premiery sprzętu.

Tak czy inaczej może być bardzo przydatna, szczególnie w przypadku osób, które muszą często dzwonić do różnego rodzaju pomocy technicznych.

Google Pixel 4

Źródło

You may also like...