Google Pixel 4XL rozpada się podczas użytkowania

Użytkownicy smartfonów Google mają kolejny powód do narzekania. Wielu twierdzi, że Pixel 4XL rozpada się, gdyż od obudowy odkleja się tylny szklany panel.

Smartfony Google mają długą tradycję sprawiania swym użytkownikom masy problemów, a ich lista staje się niestety coraz dłuższa. Trudno je wszystkie zliczyć, ale wystarczy wymienić chociażby problemy z zieleniejącymi ekranami, mikrofonami, głośnikami oraz wiele innych.

Kolejny kłopot dotyczy modelu Pixel 4XL, który dosłownie rozpada się w dłoniach. Użytkownicy skarżą się m.in., na portalu Reddit, że od telefonu odkleja się tylny szklany panel chroniący jego obudowę. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się już w styczniu bieżącego roku i początkowo sądzono, że jest to odosobniony problem. Z czasem jednak ich liczba zaczęła rosnąć, co wskazuje na to, iż znacznie większy niż podejrzewano.

Właściciele twierdzą, że nigdy nie upuścili telefonu na ziemię, więc nie wynika to z fizycznego uszkodzenia sprzętu. Komentarze wskazują na problem z klejem który stracił swe właściwości, przez co panel nie trzyma się już ramki.

Pixel 4XL do sprzedaży trafił w październiku zeszłego roku, więc problemy pojawiły się już po trzech miesiącach od debiutu sprzętu. Niektórzy twierdzą jednak, że wystąpił u nich dopiero po pół roku użytkowania. Co ciekawe jeden z techników zasugerował, że problem jest doskonale znany i ma związek z wadliwym złączem baterii. Bateria przez to puchnie i wypycha tylny panel z ramki. Technik twierdzi, że Google powinno to naprawić w ramach gwarancji na sprzęt.

Producent na razie nie wydał w tej sprawie oficjalnego komunikatu, więc nie znamy jego stanowiska.

Pixel 4XL

Źródło

You may also like...