Google Play już w październiku wyprzedzi iOS

Android oraz iOS od lat walczą na ilość pobrań aplikacji dostępnych w oficjalnych sklepach poszczególnych systemów. Dotychczas w tej kwestii liderem był iOS, ale już w październiku w Google Play znajdzie się na pierwszej pozycji.

Niedawno Apple świętowało niezwykłe wydarzenie, jakim było 50 miliardów aplikacji pobranych z iTunes. Można powiedzieć, że kalifornijski koncern powinien cieszyć się póki może, bo niebawem jego dominacja nad Androidem, zwyczajnie się skończy.

Jak twierdzi brytyjski The Telegraph, już w październiku Google Play wyprzedzi iTunes w zestawieniu ilości pobranych programów. Obecnie z usługi Google każdego miesiąca pobieranych jest aż 500 milionów aplikacji więcej, niż z iTunes, więc analitycy obliczyli, że jeśli to tempo zostanie utrzymane, to już w październiku z Google Play zostanie pobranych więcej programów.

Google Play wyprzedzi iTunes dzięki stale rosnącej liczbie urządzeń z Androidem, których obecnie jest na rynku już ponad 900 milionów. Dla porównania Apple ma ich tylko 600 milionów. I mimo, że średnia pobrań na jedno urządzenie, w przypadku Androida jest nieco niższa, niż u iOS, to ponad 300 milionów urządzeń więcej, niweluje tę różnicę.

Na chwilę obecną Google Play jest 2 miliardy aplikacji za iTunes, czyli pobrano ich w tej chwili około 48 miliardów. Posiadacze urządzeń na iOS każdego miesiąca pobierają 2 miliardy programów, natomiast na Androidzie – 2,5 miliarda.

Źródło: Telegraph.co.uk

You may also like...