Google pracuje nad konsolą i platformą streamującą gry

Amerykański gigant internetowy zamierza wejść na rynek gier wideo. Media donoszą, że Google pracuje nad konsolą oraz platformą streamującą gry.

W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost popularności cyfrowej dystrybucji gier i dzięki takim platformom jak Origin, Steam czy Uplay, obecnie mało kto kupuje wersje pudełkowe. Przedstawiciele branży growej uważają jednak, że cyfrowa dystrybucja może także wkrótce odejść do lamusa, gdyż zastąpi ją streaming.

Najwyraźniej gigant z Palo Alto traktuje takie prognozy bardzo poważnie. Media donoszą bowiem, że pracuje nad własną platformą streamingowwą dla graczy, której nadano roboczą nazwę Yeti. To jeszcze nie wszystkie niespodzianki, gdyż Google pracuje nad konsolą, choć jej szczegóły techniczne nie są na razie znane. Nie wiadomo więc mamy oczekiwać sprzętu, którzy będzie rywalizował z PlayStation 4 (sprawdź najniższe ceny) oraz Xboxem One (sprawdź najniższe ceny), czy też bramy zapewniającej dostęp do gier w streamingu.

Realizacja pomysłu Google nie będzie z pewnością łatwa, gdyż wymagać będzie współpracy z producentami gier, którzy udostępnią swą ofertę. Na szczęście koncern ma dobre relacje z Microsoftem oraz Sony, które mogą pomóc w osiągnięciu celu. A ponadto firma prowadzi już rozmowy z kilkoma deweloperami i wydawcami, którzy również mogą ją wesprzeć.

Na razie jest jednak zbyt wcześnie, by można było ocenić czy pomysł odniesie sukces. Nie znamy bowiem listy gier, ceny korzystania z usługi oraz innych szczegółów, które zdecydować o jej atrakcyjności. Musimy więc poczekać, aż koncern poda więcej informacji.

Google pracuje nad konsolą

Źródło: Kotaku.com

You may also like...