Aplikacja Google pomaga dzieciom w nauce czytania

Google dodało do swego portfolio kolejne narzędzie edukacyjne. Jest nim aplikacja Google Rivet, która przy pomocy SI oraz rozpoznawania mowy, uczy dzieci czytania.

Każdy z nas musi nauczyć się czytać, gdyż jest to umiejętność niezbędna w codziennym życiu. Nie jest to jednak zadanie łatwe, ponieważ oprócz poznania wszystkich liter, należy jeszcze umieć odpowiednio je składać. Na szczęście może nam w tym pomóc nowoczesna technologia. A konkretnie nowa aplikacja Google Rivet, opracowana przez specjalistów z Google.

Jest to narzędzie edukacyjne wsparte przez sztuczną inteligencję i technologię rozpoznawania mowy, którego zadaniem jest nauczenie dzieci czytania. Program posiada wiele różnych trybów, a także dostarcza odpowiednich wskazówek wspierających proces nauki. Potrafi na przykład uczyć dzieci właściwej wymowy poszczególnych słów. Przydatna jest również opcja Follow Along, której dziecko czyta określone słowa, zaś aplikacja nagradza je, jeśli zrobi to prawidłowo.

Google Rivet dostępne jest na Androida oraz iOS i można ją pobrać z oficjalnych sklepów. Pierwsza z wersji jest jednak bardziej przydatna, gdyż zawiera kilka dodatkowych funkcji. Jedna z nich potrafi wykryć kiedy dziecko ma kłopoty z przeczytaniem słowa, a wówczas automatycznie oferuje mu pomoc. Dodatkowo aplikacja zapewnia darmowy dostęp do ponad 2000 książek.

Google Rivet

Źródło: Blog.google

You may also like...