Google rzuca wyzwanie hakerom

Google jest jednym z liderów jeśli chodzi o wynajdywanie błędów w produkowanym przez siebie oprogramowaniu. A teraz firma rzuca wyzwanie hakerom, oferując im nagrodę za złamanie zabezpieczeń systemu Chrome OS.

W czasach zwiększonego zagrożenia ze strony hakerów, kwestia zabezpieczeń oprogramowania ma tutaj istotne znaczenie. Wiadomo, że im bardziej bezpieczny system, tym lepiej dla użytkownika, który nie musi się martwić o swe dane.Google zrobiło bardzo wiele, by zabezpieczyć swój system Chrome OS i teraz chce się przekonać o skuteczności tych zabezpieczeń. Dlatego rzuca hakerom wyzwanie, oferując im konkurs, którego celem jest złamanie zabezpieczeń. Haker, któremu się to uda, może stać się całkiem bogaty, ponieważ firma z Mountain View oferuje sporo pieniędzy.

Wyzwanie obejmuje złamanie zabezpieczeń systemu z poziomu gościa, lub zalogowanego użytkownika, za które można zarobić 110 i 150 tysięcy dolarów. Nawet jeśli uda się tylko częściowo zrealizować postawione zadania, również można na tym zarobić. Co prawda trochę mniej, ale kwoty również będą znaczne.
Konkurs odbędzie się w dniach 6-8 marca podczas konferencji CanSecWest w Vancouver.

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...