Google Voice dostało od dawna oczekiwaną funkcję

Użytkownicy iOS doczekali się kolejnej aktualizacji Google Voice. Dostarcza im od dawna oczekiwaną funkcję nawiązywania połączeń za pomocą głosowego asystenta Siri.

Google wpiera nie tylko Androida, ale też konkurencyjną platformę iOS, oferując dla niej swe najważniejsze aplikacje. Dba również o ich rozwój i wzbogaca o nowe funkcje usprawniające ich działanie. Kolejną aktualizację dostała właśnie dostępna na platformie iOS aplikacja Google Voice.

Koncern wzbogacił ją o funkcję, o którą użytkownicy iPhone’ów prosili od dawna, mianowicie wykonywanie połączeń za pomocą Siri. Takiej możliwości domagały się przede wszystkim osoby wykorzystujące cyfrowego asystenta do wielu różnych zadań. W ich przypadku nowa funkcja z pewnością ułatwi korzystanie ze sprzętu, gdyż nie będą już musieli wyszukiwać rozmówcy w książce adresowej by nawiązać połączenie. W przypadku kilkuset kontaktów może to być bowiem bardzo uciążliwym zadaniem. Wystarczy jedynie wydać asystentowi komendę zatelefonowania do wybranej osoby lub też wysłania jej wiadomości.

Oczywiście musimy pamiętać, że nowa funkcja będzie użyteczna tylko w przypadku krajów, w których Google Voice jest dostępne. Mogą więc korzystać z niej mieszkańcy m.in., Kanady, Danii, USA, Holandii, Francji czy też Szwecji.

Naturalnie trzeba też wziąć pod uwagę, że aby móc wykonywać połączenia za pomocą asystenta potrzebne jest konto Google. Ale jego założenie to tylko formalność i cały proces trwa jedynie chwilę.

Google Voice

Źródło

You may also like...