Google wyłączy serwis skracający linki

Już od przyszłego roku przestanie działać należący do Google serwis skracający linki, dostępny na stronie Goo.gl. Jeśli używacie tego serwisu, to warto już teraz rozpocząć przesiadkę na inną tego typu usługę.

Serwisy skracające długie linki prowadzące do internetowych witryn, cieszą się dużym powodzeniem i są chętnie wykorzystywane przed właścicieli blogów. Krótszy link wygląda bowiem znacznie schludniej i wygodniej jego go przesyłać naszym znajomym za pośrednictwem komunikatorów.

Google również posiada taką usługę w swej ofercie, a nazywa się ona Goo.gl. Nie cieszy się ona jednak dużym zainteresowaniem użytkowników, gdyż koncern właśnie poinformował o planach jej zamknięcia. W opublikowanym oświadczeniu możemy przeczytać, że amerykański koncern zastąpi ją systemem Firebase Dynamic Links (FDL).

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli korzystacie z tychże linków, to nawet po wyłączeniu, nadal będą kierować do wybranej lokalizacji. Użytkownik nie będzie miał jednak dostępu do żadnych innych funkcji serwisu. Ostateczne wyłączenie usługi zaplanowano jednak dopiero na 30 marca przyszłego roku, więc do tej pory można będzie jeszcze skracać linki za jej pomocą.

serwis skracający linki

Źródło: Googleblog.com

You may also like...