Gotowanie z tabletem jest łatwiejsze

W nowoczesnej kuchni coraz częściej przydają się tablety, dzięki którym mamy dostęp do tysięcy przepisów kucharskich z całego świata i możemy urozmaicić domowe posiłki.

Niestety zwykłe tablety średnio spisywały się podczas gotowania, ponieważ nie były w żaden sposób zabezpieczone, zaś przy gotowaniu często mamy brudne dłonie i wycieranie ich za każdym razem, gdy chcemy coś sprawdzić, mija się z sensem. Dlatego też Archos zaprojektował ChefPada, czyli tablet przeznaczony specjalnie do kuchni.

ChefPad wyposażony jest w duży i czytelny ekran o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 1024×768 pikseli. Na jego pokładzie znajdziemy 1,6 GHz dwurdzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB ROM, którą można rozszerzyć kartą pamięci. Dodatkowo mamy wyjście mini HDMI, WiFi, a także specjalną podpórkę, by ekran był lepiej widoczny. Całością steruje Android 4.1.

Największą zaletą ChefPada jest jednak silikonowe etui chroniące tablet przed zabrudzeniami lub zalaniem, a więc można go śmiało używać podczas gotowania bez obawy o uszkodzenie sprzętu, korzystając np. z internetowych książek kucharskich.

ChefPad kosztuje 169,99 Euro i w sprzedaży pojawi się już w czerwcu. Opłacalność zakupu jest dużo lepsza, niż najlepszej książki kucharskiej, ponieważ możemy nie tylko czytać przepisy, ale też oglądać programy kulinarne.

Źródło: Arctablet.com

You may also like...