Galaxy S4 także narusza patenty Apple?

Informowałem już, że jesienią bieżącego roku Apple i Samsung ponownie spotkają się w sądzie, gdzie Koreańczycy będą walczyć o zmniejszenie grzywny. Przyszłej wiosny, odbędą się natomiast rozprawy związane z walką patentową.

Samsung jest dla Apple największym zagrożeniem, nie dość, że sprzedaje więcej smartfonów, to ma bogatszą ofertę słuchawek. A skoro kalifornijski koncern nie jest w stanie walczyć na rynku, to próbuje to robić w sądzie. Firma już teraz kombinuje jak do sprawy patentowej dołożyć najnowszego flagowca rywala, czyli Galaxy S4, który mimo kilku drobnych wad sprzedaje się jak cieplutkie bułeczki.

Apple, w kalifornijskim sądzie rejonowym złożyło właśnie wniosek, który tym razem dotyczy wspomnianego Galaxy S4 twierdząc, że słuchawka również narusza patenty Apple i musi być dodana do pozwu. Tym samym Galaxy S4 dołączył do 22 innych produktów Samsunga, które rzekomo naruszają patenty Apple. Koreański koncern rzecz jasna nie pozostaje dłużny i także ma oskarżenie na 20 produktów Apple naruszających jego patenty.

Można założyć, że walka obu firm będzie długa i zacięta, zaś sąd będzie miał trudny orzech do zgryzienia, by rozwiązać ten problem.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...