Grafenowy grzejnik Xiaomi trafił do sprzedaży

Należąca do Xiaomi firma Smartmi Technology, wprowadza do sprzedaży nowy grafenowy grzejnik. Produkt możemy dostać w cenie 119 dolarów.

Mimo końcówki października za oknem mamy jeszcze dodatnie temperatury, ale niebawem trzeba będzie przygotować się na mrozy. Warto więc już teraz zadbać o to, abyśmy nie marzli, zaś ciepło zapewni nam najnowszy grzejnik firmy Smartmi Technology.

Ten nowoczesny sprzęt wykonano z grafenu, który ma 99% współczynnik konwersji ciepła elektrycznego, co zmniejsza straty energii podczas ogrzewania. Wykorzystano tu również innowacyjną strukturę GFM, dzięki której powierzchnia rozpraszania ciepła ma aż 7116 cm² i jest o 48% większa niż dotychczas.

Dodatkowo element grzejny w podczerwieni pokrywa powłoką z grafenu o powierzchni 3322cm², co skutecznie poprawia ogólną sprawność rozpraszania ciepła nagrzewnicy. Natomiast szybkość nagrzewania jest o 60% wyższa niż w przypadku innych grzejników elektrycznych.

Sprzęt wykorzystuje połączenie konwekcji cieplnej i promieniowania cieplnego, co zapewnia szybkie i zrównoważone ogrzewanie. To skutecznie rozwiązuje problemy nierównomiernego nagrzewania i długiego czasu nagrzewania grzejników, wykorzystujących tylko jedną metodę grzania.

grafenowy grzejnik

Atutem grzejnika jest wodoodporność (IP4X), co pozwala wykorzystywać go nie tylko w sypialni lub salonie, ale także łazience. Nawet jeśli zachlapiemy go podczas kąpieli, sprzęt nadal będzie działał bez żadnych problemów.

Grzejnik oferuje trzy poziomy mocy: 900 W, 1300 W oraz 2200 W i dodatkowo posiada przycisk umożliwiający ustawienie pożądanej temperatury. Po jej uzyskaniu urządzenie automatycznie przestanie grzać, przechodząc w tryb utrzymania zaprogramowanej temperatury, co pozwala oszczędzać energię. Natomiast potrójny system zabezpieczeń sprawia, że w przypadku przegrzania lub zbyt wysokiej temperatury sprzęt automatycznie się wyłączy.

grafenowy grzejnik

Grafenowy grzejnik Smartmi Technology dostaniemy w cenie 119 dolarów.

Źródło

You may also like...