GTA 6 powraca do Vice City, a główną bohaterką będzie kobieta

W GTA 6 szykuje się prawdziwa rewolucja. Akcja oczekiwanej od dawna gry zabierze nas do Vice City, natomiast główną postacią będzie tym razem kobieta.

Rockstar każe nam już bardzo długo czekać na premierę Grand Theft Auto VI. Ostatnia część tej popularnej serii pojawiła się bowiem w 2013 roku, a więc 9 lat temu, więc już najwyższy czas na kolejną jej odsłonę. Na razie nie wiemy kiedy pojawi się w sklepach, ale dzięki Bloombergowi dowiedzieliśmy się, czego możemy się po niej spodziewać.

Według serwisu powołującego się na doniesienia pracowników, Rockstar szykuje nam prawdziwą rewolucję, dotyczącą wiodącej postaci. Po raz pierwszy w tej serii bohaterką będzie kobieta. Latynoska będzie podobno częścią duetu inspirowanego postaciami Bonnie i Clyde. Miejscem akcji ma być natomiast doskonale znane fanom serii Vice City, będące fikcyjną wersją Miami.

Rewolucja nie zakończy się jednak na głównej bohaterce, lecz ma dotyczyć także fabuły. W przeciwieństwie do GTA V, którego historia była ustalona od początku do końca, kampania fabularna GTA 6 będzie z czasem ewoluować wraz z nowymi misjami i miastami. Gra ma bowiem zmierzać w kierunku modelu usługowego.

Powyższe informacje zupełnie różnią się od wcześniejszych przecieków dotyczących nowej gry. Pierwsze założenia sugerowały bowiem, że GTA 6 miało nosić roboczą nazwę Project Americas, zaś teren gry miał obejmować dużą część Ameryki Północnej i Południowej. Ten plan został jednak porzucony i teraz mówi się, że fabuła powróci do znanego z poprzednich części Vice City.

Wciąż nie wiemy jednak kiedy GTA 6 pojawi się w sprzedaży. Według analityków gra ma wyjść w kwietniu 2023 roku lub marcu 2024. Według Bloomberga od premiery tytułu dzielą nas jednak co najmniej dwa lata. Do tego czasu wiele może się jeszcze zmienić.

GTA 6

Źródło

You may also like...