Hakerzy skradli Bitcoiny za 30 mln dolarów

Kolejna południowokoreańska giełda kryptowaluty została okradziona. Bithumb straciła Bitcoiny o wartości ponad 30 mln dolarów.

Giełdy kryptowaluty coraz częściej staja się celem przestępców, który mają całkiem niezłą skuteczność w ich okradaniu. Zaledwie kilka tygodni temu media donosiły o włamaniu hakerów do południowokoreańskiej giełdy Coinral. Podczas skradziono wówczas kryptowalutę o wartości 40 mln dolarów. A tymczasem właśnie okradziono kolejną giełdę z tego kraju.

Tym razem hakerzy zaatakowali giełdę Bithumb, z której skradziono bitcoiny o wartości 35 mld wonów, czyli w przeliczeniu około 31 mln dolarów. Firma potwierdziła włamanie na Twitterze, nie ujawniając jednak żadnych szczegółów tego zdarzenia. Nie wiadomo więc w jaki sposób hakerzy dostali się do zgromadzonych funduszy. Zapewniła natomiast, że pokryje straty wszystkim użytkownikom, więc nie muszą się tym przejmować. Czasowo zamrożono też wszystkie depozyty złożone przez klientów Bithumb oraz zawieszono działanie systemu transakcyjnego.

Nie jest to pierwsze i z pewnością nie będzie ostatnim włamaniem do giełdy kryptowalut. To tylko pokazuje jak niebezpieczny jest obrót cyfrowym pieniądzem, gdyż w jednej chwili można stracić cały majątek. Nie każda giełda rekompensuje bowiem straty swym klientom. Zaskakujące jest jednak to, że giełdy przechowujące dziesiątki milionów dolarów, tak słabo dbają o kwestię zabezpieczeń. Powinno to być ich priorytetem, a tymczasem jak widać nie jest to dla nich najważniejsze.

Bitcoiny

Źródło: Bithumb.cafe

You may also like...