Hakerzy skradli Wasze hasło? Google zmieni je za Was

Google zapowiedziało nową funkcję dotyczącą bezpieczeństwa kont do wykorzystywanych usług. Jeśli hakerzy wykradną do nich hasło, koncern pomoże je zmienić, zaoszczędzając użytkownikom czasu.

Nie od dziś specjaliści ds. bezpieczeństwa ostrzegają, by nie wykorzystywać takiego samego hasła do wielu różnych kont. Jeśli hakerzy przejmą nasze hasło, zapewni im ono dostęp do wszystkich usług z których aktualnie korzystamy. A wbrew pozorom jest całkiem realny scenariusz, gdyż włamania zdarzają się bardzo często.

Przestępcy mogą wykraść nasze hasło, np., podczas ataku na sklep online z którego korzystamy lub na serwery gry, gdzie mamy nasze konto. Wówczas trzeba jak najszybciej zmienić wykorzystywane aktualnie hasło. Dzięki pomocy ze strony Google, stanie się to niebawem znacznie wygodniejsze.

Koncern już od jakiegoś czasu posiada system sprawdzania, czy nasze hasła nie wyciekły do sieci. Gdy coś takiego nastąpi, wówczas wysyła powiadomienie sugerując ich zmianę.

Ręczna zmiana hasła nie zawsze jest jednak procesem łatwym i czasem musimy się przeklikać przez wiele opcji, wielokrotnie potwierdzając naszą tożsamość itp. Dlatego firma wyciąga pomocną dłoń i oferuje jego zmianę w naszym imieniu. Koncern wyjaśnia, że przeglądarka Chrome pomoże zmienić skradzione hasło jednym tylko kliknięciem. Jeśli firma wykryje, że wyciekło nasze hasło do jakiejś strony, wówczas w Asystencie pojawi się przycisk jego zmiany. Kiedy go wciśniemy, przeglądarka samodzielnie przeprowadzi ten proces i dostarczy nam zupełnie nowe.

Naturalnie musimy pamiętać, że opcja ma być dostępna wyłącznie w przypadku stron, które ją wspierają. Skorzystanie z niej nie zawsze będzie więc możliwe.

Google

Źródło

You may also like...