Harry Potter pomoże znaleźć dobrze płatną pracę

Firma Kano, wspólnie z Warner Bros., stworzyła produkt, który zachęcić ma dzieci do nauki kodowania. Pomaga w tym Harry Potter, jedna z najpopularniejszych postaci współczesnej popkultury.

Rozwój nowoczesnej technologii spowoduje w niedalekiej przyszłości poważne zmiany na rynku pracy. Najpopularniejszym zawodem stanie się bowiem programista, który będzie musiał programować wszystkie roboty oraz inne maszyny ułatwiające nam życie. Rodzice powinni więc już teraz zadbać o przyszłość swych dzieci i zachęcić je do nauki kodowania, gdyż ta umiejętność stanie się wkrótce bardzo pożądana.

Problem w tym, że jest to zajęcie nudne, dlatego wiele firm wprowadza do sprzedaży specjalne zestawy, które zachęcają nauki poprzez zabawę. Tak zrobiła również firma Kano, która wspólnie z Warner Bros., stworzyła zestaw uczący programowania. Jego największą zaletą jest to, że pomaga w tym Harry Potter, młody czarodziej będący bohaterem wielu książek, filmów oraz gier wideo.

Zestaw składa się z czarodziejskiej różdżki, którą dziecko musi najpierw samodzielnie zbudować oraz oprogramowania na urządzenia mobilne. Specjalnie opracowana instrukcja objaśnia sposób poskładania różdżki, a następnie stawia przed dzieckiem różnego rodzaju wyzwania wymagające pisania prostych programów.

Różdżka nie jest zwykłym plastikowym rekwizytem, gdyż jest to gadżet elektroniczny. Zawiera więc różnego rodzaju sensory, takie jak akcelerometr, magnetometr oraz żyroskop, które znajdziemy we współczesnych urządzeniach mobilnych. Dziecko będzie więc tworzyć programy, które wykorzystają to wyposażenie.

Zestaw Kano Harry Potter pojawi się w sprzedaży już niebawem i będzie kosztował 100 dolarów. Nie jest to mało, ale rodzice z pewnością chętnie go kupią, gdyż jest to inwestycja w przyszłość ich dziecka.

Harry Potter

Źródło: Venturebeat.com

You may also like...