HBO Max zekranizuje popularną powieść Stephena Kinga

Nowy serwis stramingowy HBO Max, planuje ekranizację popularnej powieści Throttle, Stephena Kinga i Joe Hilla. Projekt jest na razie we wczesnej fazie rozwoju.

Uruchomiona kilkanaście dni temu platforma streamingowa HBO Max, miała wprawdzie całkiem udany start. Aby jednak utrzymać wysokie zainteresowanie klientów, musi im oferować wciąż nowe treści, w dodatku wykorzystujące znane nazwiska.

Jednym z nowych projektów realizowanych przez ten serwis jest więc ekranizacja powieści Throttle, autorstwa Stephena Kinga i Joe Hilla. Książka wydana w 2009 roku opowiada o starciu tajemniczego kierowcy terroryzującego jedną z tras w Newadzie, z motocyklowym gangiem.

Oczywiście nie jest to pierwsza telewizyjna adaptacja tej powieści, ale na pewno będzie pierwszą, którą zajmie się HBO. Z tego co wiemy projekt jest na razie na bardzo wczesnym etapie realizacji i nie wiadomo kiedy będzie ukończony. Przemysł filmowy ostatnio ma spore problemy z koronawirusem, więc nie można wykluczyć, że na premierę trzeba będzie trochę poczekać.

Fani twórczości Stephena Kinga na pewno nie mogą się doczekać tej adaptacji. Zanim jednak pojawi się na ekranach telewizorów, mogą sobie umilić czas oczekiwania, oglądając serial Castle Rock, będący inną z adaptacji jego pracy.

HBO Max

Źródło

You may also like...