Poimo: nadmuchiwany skuter mieszczący się w plecaku

Japończycy opracowali ciekawy gadżet o nazwie Poimo. To nadmuchiwany skuter o wadze zaledwie 5,5 kg, który mieści się w plecaku i można go zabrać ze sobą wszędzie.

Duże metropolie mają niezwykle zatłoczone ulice, więc poruszanie się po nich samochodem, nie jest najszybszą formą transportu. Korzystanie ze zbiorowej komunikacji także nie każdemu się uśmiecha, więc coraz większym powodzeniem cieszą się osobiste środki transportu.

Najpopularniejszym z nich jest rower, ale nie jest to bynajmniej rozwiązanie idealne. Przede wszystkim musimy poszukać miejsca gdzie go przypniemy. A mimo to i tak przez cały czas będziemy martwić się, że ktoś go nam ukradnie. Znacznie lepszym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju elektryczne hulajnogi, które można łatwo złożyć i zabrać ze sobą. Jednym z najnowszych modeli takich pojazdów jest Poimo, opracowany przez badaczy z University of Tokyo.

Poimo różni się od typowych elektrycznych hulajnóg dostępnych w sprzedaży. Pojazd jest bowiem nadmuchiwany, waży jedynie 5,5 kg i mieści się w niewielkim plecaku. Po dotarciu do szkoły lub pracy, można więc spuścić z niego powietrze i zabrać ze sobą. Nie musimy się więc martwić, że ktoś go nam ukradnie, gdyż cały czas mamy go przy sobie. A po skończonej pracy ponownie pompujemy i wracamy na nim do domu.

Konstrukcję wykonano z termoplastycznego poliuretanu, wykorzystywanego w dmuchanych materacach. Jest więc bardzo wytrzymały i można na nim siadać bez uszkodzenia. Wyposażono ją dodatkowo w elektryczny silnik, baterię, a także wygodną kierownicę z bezprzewodowym kontrolerem.

Poimo

Na razie jest to koncept, więc nie szykujcie swych kart kredytowych, gdyż nie można go kupić. Pomysł jest jednak na tyle ciekawy, że być może uda się wprowadzić taki pojazd do sprzedaży. A jak się na nim jeździ, możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Źródło

You may also like...